تازه ها

  آخرین مطالب

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ایران در سال 2018 میلادی، مقام نخست اقبال به ثبت مالکیت معنوی از سوی صنعتگران جهان را کسب کرد.

  «احمد تویسرکانی راوری» روز چهارشنبه در جشنواره ملی حاتم در سالن همایش های صدا و سیما، افزود: رشد تقاضای ثبت نشان تجاری در سال 2018، مقام اول جهان را برای تولیدکنندگان داخلی به همراه داشته است.

  تنظیم نکردن سند رسمی برای پیش فروش ساختمان جرم است

  نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی، با استناد به قانون پیش فروش ساختمان مصوب سال 89 گفت: تنظیم نکردن سند رسمی برای پیش فروش ساختمان در دفاتر اسناد رسمی جرم تلقی می‌شود.

  بررسی ایرادات و اشکالات استفاده از اثر انگشت سردفتر

  درگاه بررسی ایرادات و اشکالات استفاده از اثر انگشت سردفتر

  اجرای قانون پیش فروش ساختمان باعث کاهش دعاوی ملکی می شود

  ملیحه سنجری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا افزود: مردم در سال‌های اخیر برای خرید آپارتمان با مشکلاتی رو به رو شده اند و گاهی پس از تنظیم سند پیش خرید یک آپارتمان متوجه شده اند که همان ملک به چند نفر فروخت...

  نظر كميسيون حقوقي كانون سردفتران و دفترياران در خصوص طرح اسكن اثر انگشت سردفتر اعلام شد.

  به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران، درپي سوالات مكرر همكاران مبني بر بررسي و تطبيق طرح اسكن اثر انگشت سردفتر با مقررات قانوني و اعلام نظر در خصوص مطابقت يا عدم مطابقت طرح با مقررات حاكم بر تنظيم و ثبت سند ...

  هيأت مديره كانون سردفتران و دفترياران در كنار همكاران دلسوز و خيرخواه از تمام ظرفيت هاي قانوني جهت توقف و عدم اجراي طرح اسكن اثر انگشت سردفتر استفاده خواهد نمود

  با تقديم اهم فعاليتهاي كانون در مورد مشكل حادث، متذكر مي‌گردد كه هيأت مديره كانون سردفتران و دفترياران، دغدغه همكاران گرامي را بجا مي‌داند و از هرگونه تلاشي جهت رفع اين دغدغه فروگذار نخواهد كرد وليكن انتظار دارد در وضعيت...

  اطلاعیه مهم

  خواهشمند است مراجعه به ادارات ثبت اسناد و املاك را موكول به اعلام نتيجه جلسه مشترك روساي كانونها و جوامع سردفتري با رياست محترم سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و اطلاع رساني از طرف كانون نماييد

  طرح جدید نمایندگان مجلس درباره پیش‌فروش ساختمان

  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از تدوین طرح نمایندگان برای ساماندهی خرید و فروش ساختمان خبر داد.

  ابهام در آزمون سردفتری اسناد رسمی

  آزمون سردفتری امسال ابهامات و اعتراضات داوطلبان را به همراه داشته و ۵۵ هزار شرکت کننده همچنان در انتظار صدور کارنامه و پاسخنامه هستند.

  توسعه ثبت رسمی از میزان دعاوی می کاهد

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: معاملات غیر رسمی و دعاوی ملکی از مشکلات خاص کشور بوده که توسعه ثبت رسمی از این چالش ها می کاهد.

  امضای دیجیتال؛ مانع جعل اسناد

  با فراگیری امضای دیجیتال در تبادلات تجاری و اقتصادی علاوه بر جلوگیری از جعل اسناد، در هزینه ها صرفه جویی و به مبادلات تجاری سرعت می بخشد.

  طرح مالیات بر عواید مسکن چه خطرات احتمالی برای بازار مسکن دارد

  عضو کمیسیون عمران درباره ابعاد طرح مالیات بر عواید مسکن توضیح داد.

  رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در جمع خبرنگاران: آزمون سردفتری اسناد رسمی یکی از سالم ترین آزمون های برگزار شده بود/کاداستر طرح مهم و اساسی در رابطه با شفافیت اراضی است

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به برخی ابهامات مطرح شده در خصوص آزمون سردفتری سال ۱۳۹۷، این آزمون را یکی از سالم‌ترین آزمون‌های برگزار شده دانست.

  مشکلات شهروندان کرمانی در اجرای اسناد رسمی مورد رسیدگی قرار گرفت

  مشکلات پیش روی شهروندان کرمانی در اجرای اسناد رسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان، مدیرکل ثبت اسناد و املاک و روسای کانون کارشناسان رسمی دادگستری و قوه قضائیه رسیدگی شد.

  اعمال مالیات ۴۰ درصدی برای خرید مسکن دوم یا سوم

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: افراد برای خرید بیش از یک مسکن باید مالیات پرداخت کنند تا مشخص شود که چه کسانی خریدار واقعی بوده و چه افرادی دلال هستند.

  پیوندهای مهم


   

   
   

    

   

   

  X