پیوندهای مهم


 

 
 

  

 


 

X
اخبار

جایگزینی کارت ملی به‌جای شناسنامه فعلاً در دستور کار نیست

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه این سازمان آمادگی دارد ماهیانه ۲میلیون و ۵۰۰هزار کارت ملی هوشمند صادر کند، گفت: جایگزینی کارت هوشمند به‌جای شناسنامه نیاز به اصلاح قانون و همکاری دولت و مجلس دارد و فعلاً در دستور کار نیست.
دو شنبه 20 شهريور 1396
1065

 

 

سیف‌الله ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه سازمان ثبت احوال این ظرفیت را دارد که ماهیانه دو میلیون و پانصد هزار کارت ملی هوشمند صادر کند، اظهار کرد: بسترهای این بخش در همه استان‌ها فراهم شده است.

وی تصریح کرد: سازمان ثبت احوال بنا دارد با همکاری مردم تا پایان سال 97 صدور کارت ملی هوشمند را به پایان برساند که البته این منوط به همکاری مردم است.

ابوترابی در پاسخ به این پرسش که "با صدور کامل کارت‌های ملی هوشمند آیا حذف شناسنامه در دستور کار قرار خواهد گرفت، یا خیر؟" گفت: در این بخش باید منتظر ماند تا تمامی کارت‌ها صادر شود و برای جایگزین کارت ملی به‌جای شناسنامه فرآیند اصلاح قانون طی شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: برای جایگزینی کارت هوشمند به‌جای شناسنامه علاوه بر اصلاح قانون، باید زیرساخت‌های لازم نیز در استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها ایجاد شود.

وی اضافه کرد: با اصلاح قانون و فراهم شدن زیرساخت‌ها می‌توان در آینده در خصوص جایگزینی کارت‌های ملی هوشمند تصمیم‌گیری کرد.

ابوترابی بیان کرد: در صورت جایگزینی کارت ملی هوشمند به‌جای شناسنامه با اصلاح قانون، قاعدتاً تمهیدات لازم برای اخذ رأی در تمامی انتخابات از طریق کارت ملی پیش‌بینی خواهد شد.

تسنیم