پیوندهای مهم


 

 
 

  

 


 

X
اخبار

انهدام باند جعل وکالتنامه بانکی در کرج قبل از برداشت ۱۱۰ میلیاردی

دادستان عمومی و انقلاب کرج از دستگیری اعضای باند جعل وکالتنامه به منظور برداشت غیر قانونی ۱۱۰ میلیارد تومان از حساب یکی از بانک های کرج خبر داد.
چهار شنبه 17 آبان 1396
1157

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با تشریح جزییاتی از این خبر گفت: 17 نفر از افرادی که در تنظیم و بکارگیری وکالتنامه‌های جعلی مشارکت داشتند دستگیر شدند و تلاش برای دستگیری دو نفر دیگر ادامه دارد.

شاکرمی افزود: در این پرونده متصدیان چند دفترخانه در تهران و شهریار به علاوه یک نفر کارمند بانک و تعدادی جاعل حرفه‌ای و سابقه‌دار دست داشته اند که البته موفق به اقدام برای برداشت غیر قانونی 110 میلیارد تومان از حساب پس انداز در یکی از بانک‌های کرج نشده و دستگیر شده‌اند.

دادستان کرج گفت: پس از تهیه وکالتنامه های جعلی حق برداشت حساب، جاعلان به شعبه ای از بانک مورد نظر در تهران مراجعه و با سفارش تلفنی فردی که کارمند بانک دیگری بوده و سپس مراجعه حضوری او، خواهان دریافت پول به عنوان موکلان رسمی و قانونی شخص صاحب حساب می‌شوند که پس از تماس تلفنی رییس شعبه با بانک اصلی در کرج مشخص می‌شود چنین وکالتنامه هایی هرگز اعطا نشده است.

بیشتر بخوانید:

از کرج تا کانادا؛ دادستانی به دنبال 4 میلیارد تومان پول شهرداری

شاکرمی تصریح کرد: پس از اطلاع شعبه 21 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج از موضوع با هماهنگی و اقدام نیروی انتظامی دو نفر از جاعلان در محل بانک دستگیر و پس از انجام تحقیقات، دیگر عوامل مرتبط با این جعل نیز دستگیر می شوند.

به گفته دادستان کرج حسابی که جاعلان قصد برداشت غیر مجاز و غیر قانونی ازآن داشته اند مربوط به یک شرکت ساخت و تولید فراورده های تشخیص پزشکی و آزمایشگاهی بوده است.

تسنیم