پیوندهای مهم


 

 
 

  

 


 

X
اخبار

صدور بیش از ۱۸ هزار سند مالکیت کاداستر در نه ماهه ابتدایی سال جاری

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی با اشاره به این که تمام اسناد مالکیت دفترچه‌ای در اختیار مردم، طبق قانون جامع کاداستر کشور، باید ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون به سند تک برگ تبدیل شود گفت: در نه ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۱۸ هزار سند مالکیت کاداستر صادر شده است.
شنبه 21 بهمن 1396
892

 

 

علی‌اصغر اسدی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از صدور ۱۸ هزار ۷۱۵ برگ سند مالکیت کاداستر با ضریب امنیت بالا و تحویل این اسناد به مالکین در نه ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

وی همچنین اظهار کرد: با ثبت بیش از یکصد و ده هزار معامله در نه ماهه سال جاری شاهد رشد ۱۷ درصدی معاملات در سطح استان خراسان شمالی بوده ایم.

این مقام قضایی ضمن با اهمیت دانستن طرح کاداستر و همچنین قانون جامع حدنگار تصریح کرد: تمام اسناد مالکیت دفترچه‌ای در اختیار مردم، طبق قانون جامع کاداستر کشور، ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون باید به سند تک برگی تبدیل شود.

وی افزود: با توجه به اهداف توسعه پایدار و لزوم تامین امنیت اجتماعی در راستای تحقق این توسعه، صدور سند تک برگی اقدامی مهم و موثر در تامین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است.

اسدی ادامه داد: از مشخصات این سند غیرقابل جعل بودن آن به دلیل درج برچسب هولوگرام و همچنین تعویض سند پس از هر انتقال می‌باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: از دیگر مزایای سند کاداستر ارتقا امنیت و آرامش روانی، کاهش اشتباهات، حذف نوشتار‌های دستی، ارسال اسناد مالکیت به درب منازل مالکیین، شفاف سازی امور و به روز رسانی اطلاعات مالکیت است.

وی خواستار مراجعه مالکین به ادارات ثبت اسناد و املاک در شهرستان محل وقوع ملک جهت تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به تک برگ شد و گفت: اسناد مالکیت در کمترین زمان ممکن صادر و به مراجعین تحویل می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی افزود: هم اکنون و براساس قرارداد منعقده با اداره پست معاملات صورت گرفته در دفاتر اسناد رسمی که دارای سند تک برگ است در کمتر از ۴۸ ساعت صادر و به وسیله مامورین پست درب منزل به مالکین تحویل می‌گردد.

اسدی در پایان گفت:همچنین در نه ماهه سال جاری بیش از ۱۱۰ هزار معامله انجام شده که رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و این موضوع در ۴۷ دفترخانه اسناد رسمی را در سطح استان به ثبت رسیده است.

میزان