پیوندهای مهم


 

 
 

  

 


 

X
اخبار

خدائیان: در مبارزه با فساد اغماض نخواهیم داشت

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی کانون‌ها و جوامع سردفتری گفت: در مبارزه با فساد اغماض نخواهیم داشت.
دو شنبه 11 شهريور 1398
551

 

 

به گزارش ایسنا، ذبیح الله خداییان در این جلسه با بیان اینکه جامعه سردفتری همواره مورد احترام و اعتماد مردم است و اسناد تنظیم و ثبت شده موجب آرامش صاحبان سند است، اظهار کرد: اعتماد ایجاد شده مرهون زحمات افراد بسیاری از گذشته تا زمان حال بوده است. سند رسمی در همه مراجع اعتبار دارد و اعتبار ندادن به آن جرم تلقی می‌شود و از ضروری ترین وظایف ما، توسعه سند رسمی و اعتبار آن در جامعه است.

وی با اشاره به بند ۶۷ سیاست حاکم بر برنامه ششم که به تاکید مقام معظم رهبری هم رسیده بر لزوم توسعه اعتبار سند رسمی تاکید کرد و ادامه داد: توسعه اعتبار سند رسمی از جمله برنامه‌های سازمان ثبت و برنامه‌های تحولی قوه قضاییه در جامعه است. امروز هم طرح ارتقای اعتبار سند رسمی در دستور کار کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس قرار دارد و این همه تاکید به دلیل آثار این توسعه در جامعه است که ایجاد نظم و امنیت در جامعه از جمله آن به شمار می رود.

خداییان مبارزه با پولشویی و پیشگیری از آن را با سند عادی محتمل دانست و ادامه داد: این پول ها با سند رسمی قابل ردیابی است. بانک های اطلاعاتی موجود و تنظیم و ثبت سند رسمی در این راستا می‌توانند با ردیابی جلوی این امر را بگیرند. همه باید در راستای ارتقا و توسعه سند رسمی تلاش کنیم و در این زمینه همکاری جامعه سردفتری، سازمان ثبت و جامعه حقوقدانان ضروری است.

 وی بر به روز رسانی قوانین ثبتی تاکید کرد و در این زمینه همکاری جامعه سردفتری با سازمان ثبت را در به روز رسانی قوانین و مقررات به خصوص در زمینه قانون مربوط به دفاتر اسناد رسمی خواستار شد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر حراست از اعتمادی که در بین مردم نسبت به دفاتر اسنادرسمی ایجاد شده گفت: باید این اعتماد پاس داشته شود و یکی از راه های افزایش این اعتماد، مبارزه با مفاسد درون دستگاهی در درون جامعه سردفتری است. عمل نادرست برخی افراد، باعث بی اعتمادی و بدبین شدن مردم می‌شود که باید با آنان مقابله کرد و در این راستا نباید اغماض داشت.

 خداییان مبارزه با فساد را یکی از اهداف ثبت الکترونیک اسناد دانست و  مبارزه جدی با فساد را در دستور کار مجموعه ثبت عنوان کرد که مورد چشم پوشی قرار نخواهد گرفت.

 وی در پایان به "اتحاد و یکپارچگی" و "شفاف سازی همه کانون‌ها و جوامع سردفتری" و در نتیجه  ایجاد اعتماد بیشتر اشاره و خاطرنشان کرد: اسکن دفاتر جاری یکی از دیگر موارد است که باید مورد توجه قرار گیرد و جلوی از بین رفتن و جعل در این موارد گرفته می‌شود.

ایسنا