پیوندهای مهم


 

 
 

  

 


 

X
اخبار

عدم تناسب هزینه‌ها و گردش مالی دفترخانه‌ها با مشکلات سهمیه‌بندی طلاق

تناسب بین گردش مالی، تسهیلات و بدهی بانکی، درآمد و هزینه، رقم سرمایه‌گذاری، ارزش ملک و سرقفلی،
دو شنبه 21 بهمن 1398
313

مریم دهقان

وکیل پایه یک دادگستری

تناسب بین گردش مالی، تسهیلات و بدهی بانکی، درآمد و هزینه، رقم سرمایه‌گذاری، ارزش ملک و سرقفلی، تعداد پرسنل شاغل و سایر هزینه‌های یک فعالیت اقتصادی و خدماتی با اهداف کسب وکار و نتایج و درآمد حاصل از آن، به مرور زمان و به تدریج شکل می‌گیرد و مدیران هر واحد اقتصادی و خدماتی، متناسب با شرایط کسب وکار خود، پول خرج می‌کنند و تعداد پرسنل خود را افزایش می‌دهند تا فعالیت آنها از توجیه اقتصادی و مالی و پولی برخوردار باشد. لذا اگر به هر دلیلی، تغییر بزرگی در محیط کسب و کار آنها روی دهد، با خسارت و زیان مواجه می‌شوند و مدت‌ها طول می‌کشد که فعالیت خود را با تغییرات جدید وفق دهند.براین اساس، دولت و سایر نهادهای نظارتی و تصمیم‌گیر باید تصمیمات و مقررات جدید را به گونه‌ای بررسی و اعلام کنند که موجب زیان و به هم ریختگی وضعیت کسب وکارها و فعالیت واحدهای اقتصادی و خدماتی نشود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در هفته‌های گذشته از طرح «سهمیه‌بندی ثبت طلاق در دفاتر رسمی طلاق»خبر داد که بر اساس بخشنامه اخیر رییس قوه قضاییه در مبارزه با فساد طراحی شده است.

وی با اعلام آغاز طرح «سهمیه‌بندی ثبت طلاق در دفاتر رسمی طلاق کشور » بیان داشت؛ سامانه‌ای به منظور تعیین سقف برای ثبت طلاق طراحی شده است که این سامانه در سطح کشور اجرایی می‌شود و سقف سالانه طلاق را در هر دفتر مشخص می‌نماید.

در مبانی خلق طرح جاری و ایجاد چنین سازوکاری مطالب مختلفی بیان شد؛ از جم